Projekt Domu

Działka i jej charakterystyka


Kupiliśmy działkę w niewielkiej wsi w województwie pomorskim. Niedaleko niej przebiega droga krajowa, ale bezpośredni wyjazd z działki prowadzi na drogę gminną.

Choć zakupiliśmy działkę o powierzchni 21 arów, to oficjalnie nam przybyło 60m2 powierzchni ziemi (o tym jak do tego doszło możecie przeczytać tu we wpisie o geodecie). Można powiedzieć że działka jest wąska a długa. Jednak uznaliśmy że dom, o którym marzymy wpasuje się, dlatego zdecydowaliśmy  się na jej zakup.

Obecne sąsiedztwo to obrabiane pole oraz łąka, na której pasą się krówki. Zresztą nasza działka również stanowiła część łąki, dzięki czemu nie jest porośnięta dzikimi krzewami i drzewami.

Dom


Poniżej przedstawiamy plan naszego wymarzonego domu. Jest on prosty pod względem konstrukcji o niewielkiej powierzchni użytkowej oraz dopasowany do naszych potrzeb czyli dokładnie taki jaki miał być, jest to nasz indywidualny projekt.


Zatem na parterze w skład powierzchni użytkowej wchodzi wiatrołap, kuchnia, spiżarnia, łazienka, salon, mały pokoik oraz przestrzeń pod schodami. Pomieszczenia gospodarcze to kotłownia oraz garaż.

Planujemy również poddasze użytkowe, które miałoby pełnić wyłącznie funkcję sypialni.

Planowane zagospodarowanie działki


Działka jest spora pod względem powierzchni, zatem pozostanie sporo miejsca do zagospodarowania. To wszystko jest w sferze marzeń i zobaczymy co uda się zrealizować. Póki co skupiamy się na samej budowie. 

Jeśli chodzi o plany to myślimy, aby przed domem wykonać wjazd i chodnik prowadzący do drzwi wejściowych domu. Natomiast pod powierzchnią ziemi umiejscowić przydomową oczyszczalnię. Z roślinności myślimy tu o ozdobnych drzewach, krzewach i kwiatach. Z tylu domu jest zdecydowanie więcej miejsca które chcielibyśmy przeznaczyć na warzywko, sad, ziemiankę oraz płac zabaw i miejsce do odpoczynku. 


2 komentarze:

 1. A jaki to projekt domu? My wybraliśmy ten:
  http://projekty.muratordom.pl/projekt_uroczy-zakatek-wariant-ii-dwulokalowy,1974,0%2C0.htm?c=27&page=1#koszty

  Choć czeka nas trochę zmian i będzie jednolokalowy, a poza tym powiększą się pokoje na piętrze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy,

   Nasz projekt jest indywidualny. Tworzymy go od samych podstaw o czym możesz poczytać w naszych wpisach z etykietą projekt domu. Ale na pewno pojawi się jeszcze nie jeden szczegółowy opis i rysunki, tego co chcemy budować😀

   Twój wybrany projekt też ciekawy. Choć na naszą działkę by się nie zmieścił (ot aż tak wąska mamy). Ale tak samo wejście do domu od ściany szczytowej, a to akurat rzadko spotykane w gotowych projektach. I powierzchnia całkiem spora.

   Pozostaje mi nic innego jak zaprosić do śledzenia nas a i trzymamy kciuki za Twoją budowę, by wszystko szło zgodnie z harmonogramem😀

   Usuń