niedziela, 9 kwietnia 2017

Prąd budowlany - koszty


Prąd na działce mamy już od 3 tygodni, ale teraz dopiero przyszedł czas na rozliczenie z elektrykiem i  pierwsze podsumowanie kosztów:
- kabel ziemny 4x5mm2, 200m – 1420,00 zł
- rozdzielnia na słupie oraz rozdzielnia na działce razem z wyposażeniem – około 500,00 zł
- schemat zasilania konieczny do uzgodnienia przyłącza w Zakładzie energetycznym
- 500,00 zł
- praca elektryka (w tym podłączenie wszystkiego oraz załatwienie całej dokumentacji wraz z umową) - 2.050,00zł
- koparka do zakopania kabla – 250,00 zł
-  opłata do Zakładu energetycznego za przyłączenie – nie całe 100,00 zł

RAZEM: 4.820,00 zł

Liczę, że uda się z tego odzyskać część kosztów po zakończeniu budowy – odsprzedać część kabla i rozdzielnie.

Najważniejszy wniosek jaki płynie z tego podsumowania, jest taki że naprawdę warto kupić agregat prądotwórczy (taki nawet trochę lepszy) na czas budowy jeśli prąd będzie konieczny tylko do obsługi małego sprzętu budowlanego typu betoniarka, wiertarka, itp. Niestety w naszym przypadku będziemy chcieli też zasilić agregat tynkarski i to jest jedyna rzecz, która zmusiła nas do założenia tymczasowego przyłącza.

Pozdrawiam
K

PS: Jeżeli jesteś teraz na etapie "załatwiania" prądu budowlanego u siebie to przygotowałem dla Ciebie kilka porad, które znajdziesz na naszym nowym blogu we wpisie "Prąd na budowie - najłatwiejszy sposób".

5 komentarzy:

  1. Czeka Was jeszcze bardzo wiele pracy, ale jeszcze trochę i cały dom będzie postawiony! :) Powodzenia życzę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję, bo u mnie na działce nawet prądu nie ma, kupiliśmy działkę na strasznym odludziu i nie wiem czy będzie tak gładko go podłączyć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratuluję genialnego wpisu i życzę powodzenia! Ponadto polecam Wam, jak już będziecie na etapie gniazdek, zainwestować w mediaporty, są o wiele praktyczniejsze. Niestety ja nie byłam taka mądra na etapie remontowania swojego domu, ale doradziłam to córce i jest bardzo zadowolona. Genialne rozwiązanie!

    OdpowiedzUsuń
  4. To prawda, agregat prądotwórczy to niezbędna rzecz przy budowie domu. Plusem jego zakupu jest fakt, że po zakończeniu budowy będzie on służył jako awaryjne źródło zasilania w kryzysowych sytuacjach ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. W takiej sytuacji rzeczywiście lepiej będzie kupić agregat. Jeśli później się wam nie przyda to równie dobrze można taki wynająć

    OdpowiedzUsuń