poniedziałek, 30 stycznia 2017

Zgłoszenie Budowy

Dziś z samego rana udało się złożyć Zgłoszenie Budowy. Cztery egzemplarze projektu wraz z załącznikami. Jednocześnie złożyliśmy dokumenty ze zgłoszeniem budowy wodociągu. Pani początkowo kręciła nosem na to, że to zgłoszenie, a nie wniosek o pozwolenie na budowę. Uprzedziła, że może być problem jeśli nastąpią jakieś zmiany w naszych
projektach - przy pozwoleniu łatwiej o wszelkie korekty. Lecz my żadnych zmian nie przewidujemy. A po drugie to, że choćby banki wymagają pozwolenia, ale orientowaliśmy się już w tej kwestii i w naszym przypadku wystarczy samo zgłoszenie.

Dodatkowo trzeba było dopisać wniosek o wydanie dokumentu przez Urząd, że nie ma z ich strony sprzeciwu. To był jedyny załącznik, którego nam brakowało. Ale uzupełniliśmy na miejscu. Zatem czekamy 21 dni. Może odpowiedź będzie nawet prędzej:)

Pozdrawiam
E.

2 komentarze:

  1. Budowa domu wymaga bardzo dużo formalności, również po samym fakcie, kiedy musimy załatwiać formalności dotyczące przypisania numeru.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadza się. Jenak te przed rozpoczęciem prac na działce wydają się być najbardziej męczące. Człowiek siedzi w papierach a na działce ciągle pusto:)

    OdpowiedzUsuń