sobota, 11 marca 2017

Tablica Informacyjna budowy i prąd budowlanyTablica zakupiona już jakiś czas temu doczekała się wypełnienia. Dość sporo informacji trzeba zapisać a miejsca na niej mało. Na przykład dla inwestora, projektanta czy też kierownika budowy oprócz imienia i nazwiska należy podać
adres oraz telefon. A w myśl przepisów litery powinny mieć wysokość 4 cm. Mnie się nie udało tego spełnić, za to tablica zawiera wszystkie wymagane informacje. Osobiście wydaje mi się, że jedynymi osobami, które wnikliwie czytają takie tablice to okoliczni mieszkańcy na spacerach, tak po prostu z ciekawości.

To tyle o samej tablicy, a co poza tym u nas? Trwa u nas sprawa z prądem budowlanym. Otóż Pan elektryk jest w trakcie organizowania materiałów i formalności. W poniedziałek będzie kopany kabel wzdłuż miedzy - sąsiad nie zgodził się zrobić skrótu przez jego pole. Koszt całkowity wyniesie ok. 4.700,00 zł. Bardzo dużo, ale nie wiele tu możemy poradzić. Odległość od słupa jest spora ok. 200m, więc samego kabla trzeba znaczną ilość. Do tego koparka i skrzynki. Według zapewnień Pana elektryka prąd na działce powinien być w przyszłym tygodniu.

Do tego jesteśmy w trakcie ostatecznego wyboru okien, drzwi garażowych, drzwi wejściowych oraz pokrycia dachowego. Wyceniamy, pytamy o terminy, wybieramy konkretne rzeczy. To nad czym się obecnie zastanawiamy to drzwi wejściowe oraz wykonawca pokrycia dachowego. O naszych ostatecznych wyborach na pewno poinformujemy.

Przed nami ciężki dzień. Jutro dużo się będzie u nas działo. Będzie zakładany wodociąg, do tego geodeta będzie wytyczał osie budynku jak i przebieg wodociągu. Do południa będzie dostawą piasku a i ekipa budująca chce przyjechać i zorganizować sobie zaplecze do budowy. Oby się wszyscy pomieścili na tym naszym skrawku ziemi:)

Pozdrawiam
E.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz