niedziela, 30 kwietnia 2017

Kuchnia: zakup płytek ściennych

Po zakupie kafli do łazienki zdecydowaliśmy, że kupimy jeszcze te do kuchni. Skoro już mamy wybrane je od kilku miesięcy, żadne inne nam nie wpadły w oko, cenowo są ok, więc nie ma już co odkładać zakupu. 

Wybraliśmy kafle białe matowe 10x10cm, dostępne w jednej z dużych sieci sklepów budowlanych. Nie obyło się oczywiście bez przygód. Zarówno na wystawie jak i na fakturze z zapłaconą zaliczką była informacja o realizacji zamówienia w ciągu 5 dni roboczych. Do najbliższego sklepu mamy ponad 100 km, więc mając już zaplanowany tydzień później wyjazd wyglądało, że wszystko będzie pasować. Po 5 dniach dzwonimy by spytać co z naszym zamówieniem. Pani zdziwiona, bo przecież oni takie zamówienia realizują w 14 dni, a nie 5. No cóż, byliśmy zmuszeni jechać specjalnie tak daleko, by je odebrać. Jednocześnie obiecując sobie, że nic tam więcej nie kupimy.
Podsumowując koszt: potrzebujemy 3,15m2, zatem kupiliśmy 4 paczki po 55,00 zł każda, co razem daje 220,00 zł.

Dodam jeszcze, że mamy już kupione wszystkie płytki jakie planujemy położyć do momentu zamieszkania. Docelowo kafle będą jeszcze w wiatrołapie na podłodze, ale zależy nam by były one podobne do podłogi w salonie, a tej jeszcze nie mamy. A do tego może kiedyś położymy kafelki w spiżarni.

Pozdrawiam
E.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz