wtorek, 8 listopada 2016

Projekt indywidualny cz. 2/5 - składniki

Stworzenie kompletnego projektu budowlanego to zadanie dla architekta, konstruktora, elektryka i instalatora. Jeżeli ktoś nie zna się na projektowaniu to odradzam robienie projektów indywidualnych. Na pewno będzie drożej niż projekt gotowy, a nie koniecznie lepiej. Dlaczego? Nad projektem gotowym pracuje wyspecjalizowany zespół projektantów różnych branż udoskonalając i dopasowując się wzajemnie na styku architektura-konstrukcja-instalacje. Natomiast w projekcie indywidualnym ta współpraca wcale nie jest tak łatwa i oczywista, a na wykonanie i dopracowanie projektu który będzie zrealizowany tylko jeden raz nikt nie poświęca tyle czasu.*

Tak. Czy inaczej, nasz projekt będzie indywidualny. Samodzielnie mam zamiar zrobić cała robotę konstruktora i architekta, częściowo też instalacje c.o. i wod-kan. Pracy jest przy tym dużo ale mam nadzieję że się opłaci w dwojaki sposób: po pierwsze finansowo; po drugie będzie dokładnie tak jak chcemy.

*Dla osób które mimo wszystko chcą mieć projekt indywidualny polecam poszukanie dużego i dobrego biura projektowego, które kompleksowo zrobi projekt że wszystkimi branżami.

Zapraszam do przeczytania pozostałych części:
Projekt indywidualny cz. 1/5 – początek
Projekt indywidualny cz. 3/5 - architektura
Projekt indywidualny cz. 4/5 - konstrukcja
Projekt indywidualny cz.5/5 - instalacje
Pozdrawiam
K

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz